Co nowego w pompach ciepła?

Co nowego w pompach ciepła?

Andrzej Bator

Abatronic EVI do -25oC
Nowej generacji pompy ciepła powietrze-woda

RHP 11S EVI Nordic bez tla

Firma Abatronic została założona przez grupę polskich inżynierów w Szwecji na początku lat 80-tych. Od 1991 roku firma działa również w Polsce. Zajmujemy się głównie nowatorskimi energooszczędnymi rozwiązaniami w technice grzewczej i chłodniczej, a szczególnie w technice pomp ciepła. W oparciu o 35-letnie doświadczenie wyniesione ze Szwecji produkujemy w fabryce w Radomiu pompy ciepła powietrze-woda typu split (jednostka zewnętrzna + wewnętrzna). Model DC Inverter jest oparty na sprężarce Panasonic natomiast ON/OFF EVI na Copeland ZH EVI (dedykowanej do pomp ciepła). Wersja Nordic jest przeznaczona do efektywnej pracy w ekstremalnych warunkach w klimacie skandynawskim do -25oC.   

Plyta dolan v Nordic

Kluczowym problemem przy budowie pompy ciepła jest zapewnienie efektywnego procesu odszraniania. Z tym wiąże się prawidłowa konstrukcja parownika, a także zapewnienie sprawnego odprowadzania kondensatu. W naszych pompach zastosowaliśmy parownik z odstępem między lamelami wynoszącym 2,5 mm. U dołu znajduje się dodatkowy obwód zapobiegający zamarzaniu jego newralgicznej części. Płyta dolna posiada wycięcia pod parownikiem, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania kabli grzewczych tacy ociekowej.

 

parownik 

Wersję Nordic stworzyliśmy w celu poprawy efektywności i zapewnienia prawidłowego odszraniania. Posiada specjalnie zaprojektowany przewymiarowany parownik z odstępem między lamelami wynoszącym 2,5 mm. W dolnej części parownika znajduje się dodatkowy obwód zapobiegający zamarzaniu jego newralgicznej części.

Monitoring pompy ciepła

MonitoringPompyCiepla

www.ounet.fi

user:                 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
password:        Haslo123 (* duża litera H)

Klimatyzator bez jednostki zewnętrznej - Monoklima

MONOKLIMA to klimatyzatory ścienne bez jednostki zewnętrznej.

monoclima 1monoclima 2

Całe urządzenie jest montowane w pomieszczeniu na ścianie zewnętrznej np. pod oknem lub też pod sufitem.

Nie jest potrzebny agregat zewnętrzny - wymagane jedynie wykonania 2 otworów w ścianie zewnętrznej, co można zrobić od wewnątrz.

MONOKLIMA klimatyzatory mogą być stosowane wszędzie, a zwłaszcza w sytuacjach:

  • gdy nie ma możliwości zamontowania agregatu zewnętrznego – ze względów technicznych , prawnych lub estetycznych (np. obiekty zabytkowe),
  • gdy oprócz chłodzenia potrzebna jest także funkcja grzania - w zależności od modelu podgrzewania w okresie jesień/wiosna lub grzania w zimie.
  • aby zapewnić maximum komfortu przy najniższych kosztach - np. w pokojach hotelowych przez rozbudowane funkcje hotelowe i sterowanie Wi-Fi.
  • gdy istnieje możliwość dewastacji , kradzieży agregatu zewnętrznego - w domach letniskowych, na placach budów, w kontenerach biurowych itp.
  • gdy montaż zewnętrznego agregatu wiąże się z dodatkowymi kosztami - np. w wysokich budynkach wynajem podnośnika, sprzętu itp.
  • aby ekonomicznie utrzymywać temperaturę przeciwzamarzaniową - np. domkach użytkowanych okresowo, w niewielkich pomieszczeniach.

Więcej informacji na stronie: http://www.eko-instal.pl lub http://monoklima.pl/